این معامله امن شد...

درباره ما

درباره ما

اگرچه با گسترش تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات و فراگیری اینترنت، ابزار و روش‌های جدیدی برای خرید محصولات و استفاده از خدمات به وجود آمده است و امکان دسترسی به بازارهای جدید برای طیف گسترده‌ای از افراد و گروه‌ها فراهم شده است، اما این روند با تمام جذابیت‌های غیرقابل انکار، مخاطرات و دغدغه‌های خاص خود را نیز در پی داشته است که نیازمند راهکارهای مقتضی و به‌روز می‌باشد. یکی از جدی‌ترین نگرانی‌ها در این حوزه، مسئله اعتمادسازی، علی‌الخصوص در معاملات آنلاین است. چرا که در بسیاری از معاملات آنلاین، طرفین معامله از شناخت کافی نسبت به یکدیگر برخوردار نیستند و بنابراین یا خطرات آن را نمی‌پذیرند و معامله را به انجام نمی‌رسانند، یا ناگزیر به انجام معامله می‌پردازند بدون آنکه نگرانی‌های آنها مرتفع شده باشد. در چنین شرایطی، بیم آن می‌رود که کلاهبرداری، تخلف یا ارتکاب به جرم به وقوع بپیوندد، حقوق یکی از طرفین معامله پایمال گردد و یا حتی در برخی موارد شرایط به سمتی سوق داده شود که در نهایت منجر به تشکیل پرونده‌های قضایی در محاکم ذیصلاح گردد.

به همین دلیل است که امروزه علیرغم جذابیت‌های چشمگیر، بسیاری از افراد هنوز نسبت به خریدهای آنلاین بی‌اعتماد هستند و ترجیح می‌دهند خرید و فروش خود را به صورت حضوری و یا به شیوه‌های سنتی انجام دهند.

ما در “امین پرداخت” سعی در ارائه راهکاری به منظور پاسخ به این نیاز برآمده ایم. اما چگونه؟ “امین پرداخت” یک سامانه ویژه و نوین در حوزه خدمات مالی محسوب می‌شود که بستری منحصر به فرد و امن را برای انجام تراکنش‌های آنلاین فراهم آورده است.

این سامانه با بهره‌مندی از ویژگی‌های ساده و کارآ، امکان را برای طرفین یک معامله از هر قسمتی قرار می‌دهد که داد و ستد خود را بدون نگرانی از ایجاد هرگونه شائبه و با آرامش خاطر دنبال کنند و در عین حفظ اطمینان از محفوظ بودن وجوه پرداختی خود، به انجام معامله مورد نظر اقدام نمایند.

 

فرآیند انجام کار به این صورت است که خریدار و فروشنده، “امین پرداخت” را طرف سوم و مورد اعتماد خود در انجام معاملات قبول می‌کنند و وجه پرداختی را نزد این سامانه به امانت می‌گذارند. در صورت انجام موفقیت‌آمیز معامله، وجه با تأیید خریدار به فروشنده انتقال می‌یابد و در صورت عدم انجام معامله، وجه با تأیید فروشنده به خریدار بازگردانده می‌شود. چهارچوب حقوقی تعریف شده در “امین پرداخت” به کاربران اطمینان خاطر می‌دهد که خرید و فروش‌های آنها چه در بستر تجارت الکترونیکی و چه در بستر تجارت سنتی، در یک چهارچوب امن شکل می‌گیرد. اگرچه این سامانه به منظور به حداقل رساندن دغدغه‌های توضیح داده شده طراحی شده است، اما همچنان حق پیگیری و رسیدگی به شکایات از طریق مراجع ذیصلاح قانونی در مواردی که طرفین به رضایت در معامله نمی‌رسند، محفوظ است.

 

در انتها خاطرنشان می‌شود که “امین پرداخت” با برخورداری از مجوزات لازم برای ارائه خدمات فوق به صورت یکتا با طرفین معامله، وارد تعامل مالی می‌شود و در چهارچوب حقوقی مدون شده، تنها تأمین امنیت تراکنش‌های مالی را عهده دار می‌شود.


خدمات «امین پرداخت» به صورت غیرحضوری و بدون در نظر گـرفتن محدودیـت های زمانی و یا جغرافیایی  قابل ارایه به همه هموطنان عزیز است.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای امین پرداخت محفوظ است. | 1399 ©