این معامله امن شد...

راهنما

راهنما

شما برای استفاده از سرویسهای ارایه شده در امین پرداخت میبایست ابتدا در این سامانه ثبت نام بنمایید. ثبت نام در این سامانه یکبار برای همیشه صورت میپذیرد و استفاده از خدمات این سامانه در مراحل بعد با انتخاب گزینه ورود به سامانه به آسودگی فراهم خواهد بود. تمام فرایند ثبت نام در امین پرداخت در لحظه صورت می‌گیرد و اتلاف زمان نخواهید داشت.
مراحل ثبت نام در سامانه امین پرداخت به ترتیب زیر میباشد:

1.ساخت حساب کاربری
ثبت نام در امین پرداخت نیازمند وارد نمودن کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراهی است که منطبق با کد ملی شما باشد. در صورتیکه این اطلاعات به تمامی متعلق به یکنفر باشد با انتخاب گزینه تکمیل ثبت نام، ارسال پیامک به منظور احراز هویت شما انجام میشود و شما با وارد نمودن کد ارسال شده در سامانه، حساب کاربری خود را برای همیشه فعال خواهید نمود.

2.وارد کردن شماره حساب بانکی
در مرحله دوم شما باید شماره کارت یا شماره شبای بانکی متعلق به خودتان را که با اطلاعات هویتی شما مطابقت دارد در داخل حساب کاربری (ناحیه کاربری) وارد نمایید. پس از وارد نمودن این اطلاعات بلافاصله استعلام از بانک شما صورت گرفته و در صورت عدم مغایرت به صورت در لحظه در حساب کاربری شما قرار میگیرد.
پس از اتمام این مرحله عضویت شما در این سامانه به انجام میرسد و شما میتوانید به عنوان معامله گر هم در جایگاه خریدار و هم در جایگاه فروشنده از سرویسهای امین پرداخت استفاده نمایید.

مراحل استفاده از سامانه امین پرداخت به ترتیب زیر میباشد.

1. پس از اینکه ثبت نام شما به انجام رسید با انتخاب گزینه ورود به سامانه برای شما پیامکی حاوی کد ۴ رقمی ارسال خواهد شد. با وارد کردن این کد در سامانه به حساب کاربری خود دسترسی پیدا خواهید کرد.
2. فروشنده درخواست دریافت وجه را برای خریدار صادر مینماید. دقت بفرمایید که فرآیند تنها با درخواست وجه فروشنده از خریدار به جریان میافتد و خریدار قادر نیست بدون اینکه از جانب فروشنده درخواست واریز وجه را دریافت کرده باشه، اقدام به انجام هیچ نوع تراکنشی بنماید.
3. پس از ثبت درخواست فروشنده برای خریدار به منظور انجام تراکنش یک لینک منحصر به فرد توسط سامانه ایجاد میگردد. فروشنده این لینک را به منظور انجام این تراکنش با خریدار به اشتراک میگذارد.
4. خریدار با کلیک بر روی لینک ارسال شده توسط فروشنده درخواست ارسال وجه را پاسخ می دهد و وجه را به حساب امین پرداخت واریز مینماید.
5. خریدار پس از اطمینان از صحت معامله انجام شده اقدام به تایید معامله مینماید. در این حالت وجه موجود در حساب امین پرداخت به حساب فروشنده واریز میگردد و فرآیند پایان می یابد. دقت بفرمایید که در صورت ایجاد هر نوع اشکالی در معامله، که طرفین رضایت به فسخ آن داشته باشند، فروشنده میتواند با انتخاب گزینه عودت وجه، مبلغ موجود در نزد امین پرداخت را به حساب خریدار بازگرداند. در این حالت نیز فرآیند مجددا پایان میپذیرد.

نکته۱. درصورتیکه معامله فسخ گردد و وجه پرداختی از سوی فروشنده با تایید خریدار به وی عودت داده شود، امین پرداخت کارمزدی را از طرفین معامله دریافت نخواهد نمود.
نکته۲. در صورت بروز دعوی، آن هنگام که خریدار حاضر به تایید ارسال وجه موجود در حساب امین پرداخت به فروشنده نباشد و فروشنده نیز نخواهد وجه موجود در نزد امین پرداخت را به خریدار عودت دهد و این هر دو نتوانند به توافق برسند، ناگزیر طرفین معامله میبایست از نزد مراجع ذیصلاح قانونی حکم به جهت تایید یا عودت وجه به امین پرداخت ارایه نمایند. تنها در این صورت است که طرف سوم معامله یعنی امین پرداخت مجاز است که در فرآیند آمد و شد وجه دخل و تصرف داشته باشد. در غیر اینصورت هر نوع تراکنشی تنها با توافق دو طرف معامله قابل انجام بوده و هیچ شخص یا مجموعه ثالثی قادر به اعمال نظر یا ایجاد اخلال در این روند نخواهد بود.

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت برای امین پرداخت محفوظ است. | 1399 ©